Plastická operace horních víček v Praze

Povislá horní víčka trápí spoustu mladých i starších klientů Can Clinic. Pohyblivá část horního víčka je zakrytá ochablou pokožkou z části nebo dokonce již zcela a někdy se pod nimi ukládá tuk vytlačený postupem času u očnice, proto oči vypadají menší a unavenější. V mnoha případech dochází i k tomu, že pokožka je natolik ochablá, že zasahuje i do zorného pole a klienti hůře vidí. Důvodem, proč k tomu dochází, je citlivost této pokožky k projevům stárnutí. Při plastické operaci horních víček v lokální anestezii odstraníme nadbytečnou kůži a tukové váčky na víčkách tak, abyste opět získali mladší a odpočatější vzhled.

Plastická operace horních víček FAKTA

  • Délka zákroku: 40 minut
  • Délka pobytu na klinice: ambulantní výkon
  • Anestezie: lokální anestezie
  • Doporučení po zákroku: lokálně chladit, nenamáhat oči
  • Rekonvalescence: 1 týden

Je pro mne plastická operace horních víček vhodná?

Máte pocit, že unavených očí, máte pokleslé víčko či nahromaděnou tukovou tkáň v oblasti horního víčka nebo obojí, pak je pro Vás plastická operace horních víček vhodná. Ženy si často stěžují na to, že se díky pokleslému víčku nemohou dobře nalíčit či se jim obtiskuje řasenka. Plastický chirurg při ní odstraní nadbytečnou kůži a tukové váčky, díky čemuž klient získá mladší a odpočatější vzhled.

Klient může podstoupit zároveň plastickou operaci horního i dolního víčka, je také možné pro lepší efekt zkombinovat tento zákrok s liftingem čela či obočí.

  • Před zákrokemAčkoliv je zákrok prováděn v lokální anestezii, požadujeme po klientech předoperační vyšetření ve stejném rozsahu jako při anestezii celkové – základní laboratorní vyšetření, EKG, zprávu od praktického lékaře a v některých případech i rentgen plic.
  • Při zákrokuSamotná operace trvá cca 40 minut. Řez se provádí dle předchozího nákresu na kůži, je veden tak, aby jizvy zůstaly skryty v kožních záhybech horních víček. Po odstranění přebytků kůže a tukových váčků se rána uzavře jemnými plastickými stehy.
  • Po zákrokuPo operaci horních víček zůstává klient 2-3 hodiny na klinice a následně odchází nejlépe s doprovodem do domácího léčení. Je nutné dodržovat pokyny lékaře, zejména je vhodné víčka chladit studenými obklady, v prvních dnech je dobré oči šetřit, tudíž omezit práci u počítače, tabletů, mobilních telefonů, sledování televize nebo čtení. Oči mohou být po operaci citlivé na sluneční záření, takže je vhodné nosit tmavé sluneční brýle. Po zákroku se mohou objevit modřiny, může docházet k otokům. Do vytažení stehů cca týden po operaci je vhodné nepoužívat u žen krémy, makeup a řasenku.

Nejčastější dotazy

Jak dlouho po operaci horních víček mohu jít znovu do práce?

Dle použitého produktu a místa aplikace vydrží výplň 1-2 roky.

Jak dlouho vydrží výsledek plastické operace horních víček?

Všeobecně vydrží výsledek operace více jak 10 let. Proces stárnutí operací ale nelze zastavit, takže je možné, že bude v budoucnu nutná reoperace.

Rádi Vám poskytneme další informace ohledně tohoto zákroku telefonicky nebo na osobní konzultaci s našimi lékaři. Pro rezervaci termínu nás prosím kontaktujte na našem telefonním čísle nebo vyplňte kontaktní formulář.