Plastická operace dolních víček v Praze

Stejně jako na horních víčkách se i na dolních víčkách projevuje proces stárnutí ztrátou elasticity, převisy kůže, vráskami, barevnými změna a hromaděním tuku v této oblasti. Operace dolních víček je jednou z možností vedoucích k omlazení dolních víček při poklesu kůže v této oblasti nebo při tvorbě tukových váčků pod očima. Současně se dají rovněž korigovat i kruhy pod očima. Tato operace se často provádí v lokální anestezii spolu s operací horních víček. Operační zákrok však není jedinou možností pro korekci procesů stárnutí a tmavých kruhů pod očima, který na Can Clinic nabízíme.

Operace dolních víček FAKTA

  • Délka zákroku: 1-1,5 hodiny
  • Délka pobytu na klinice: ambulantní zákrok
  • Anestezie: lokální
  • Doporučení po zákroku: chladit oči, šetřit oči, nosit černé brýle
  • Rekonvalescence: 1 týden

Je pro mne operace dolních víček vhodná?

Pro rozhodnutí zda je operace dolních víček pro Vás vhodná je nejdůležitější konzultace s jedním z lékařů na Can Clinic v Praze. Nabízíme celou škálu zákroků neinvazivních nebo miniinvazivních, kterými dokážeme korigovat viditelné “váčky” pod očima, tmavé kruhy a nebo mírné kožní přebytky, ale také mimické vrásky, které vznikají typicky kolem zevního očního koutku při mimice, zejména při úsměvu. To, zda pro dosažení Vaší představy o ideálním výsledku zákroku bude nutná zrovna operace, budete moci prodiskutovat na místě s lékařem.

Proces stárnutí se nevyhýbá ani očním víčkům, dochází ke ztrátě elasticity kůže, tvoří se vrásky a následně i kožní převisy, může docházet i k barevným změnám a změnám struktury kůže. Při povolení vazivových přepážek dochází k vyklenování tuku a tvorbě váčků a zároveň se tak zvýrazní kruhy pod očima. Výhodou operace dolních víček je zejména trvalé vyřešení vzhledu očních víček a možnost odstranění velkých přebytků kůže a tukových váčků.

  • Před zákrokemAčkoliv je zákrok prováděn v lokální anestezii, požadujeme po klientech předoperační vyšetření ve stejném rozsahu jako při anestezii celkové - základní laboratorní vyšetření, EKG, zprávu od praktického lékaře a v některých případech i rentgen plic.
  • Při zákrokuSamotná operace trvá cca hodinu dle celkového nálezu u klienta. Řez se provádí těsně pod řasami, následně je odpreparován lalok víčka tak, abychom se dostali k tukovým váčkům, které je nutné odstranit. Následně se odstraní přebytečná kůže a víčko se sešije jemnými plastickými stehy. Pokud se odstraňují pouze tukové váčky, lze to provést technikou, při které víčko zůstává nedotčeno a naopak se řez provádí ve spojivce, tato metoda lze ale použít pouze v případě minimálních kožních převisů a dobré elasticity kůže.
  • Po zákrokuPo operaci dolních víček zůstává klient 2-3 hodiny na klinice a následně odchází nejlépe s doprovodem do domácího léčení. Je nutné dodržovat pokyny lékaře, zejména jsou vhodné víčka chladit studenými obklady, důležité je v prvních dnech oči šetřit, tudíž omezit práci u počítače, používání tabletů, mobilních telefonů, sledování televize nebo čtení. Oči mohou být citlivé na sluneční záření, takže je vhodné nosit tmavé sluneční brýle. Po operaci se mohou objevit drobné modřiny, může docházet k otokům. Do vytažení stehů cca týden po operaci je vhodné nepoužívat u žen krémy, makeup a řasenku.

Nejčastější dotazy

Trápí mne tmavé kruhy pod očima a vypadám unaveně, pomůžeme mi plastická operace dolních víček?

Přesný stav Vašich očí dokáže posoudit pouze lékař na osobní konzultaci, pokud máte dobrou elasticitu kůže a nemáte tukové váčky pod očima, pravděpodobně vám bude nabídnuto neinvazivní ošetření, které umí tyto projevy eliminovat. V případě velkých tukových váčků „pytlů“ pod očima bude pro Vás zřejmě pro ideální konečný efekt výhodnější plastická operace.

Jaké komplikace se při operaci dolních víček mohou vyskytnout?

Plastická operace dolních víček je jednou z operací, při které se vážné komplikace vyskytují opravdu zřídka. Může se objevit drobné krvácení či mírný rozestup rány, zánětlivé komplikace jsou zcela výjimečné stejně jako asymetrické.otoky.

Kdy uvidím výsledek operace dolních víček?

První výsledky jsou viditelné ihned po opadnutí otoků a vyndání stehů. Konečný definitivní neměnný výsledek je možné hodnotit cca 6 měsíců po operaci. Efekt výkonu vydrží vzhledem k procesu stárnutí, elasticitě kůže, životosprávě minimálně 10 let i více.

Existuje zákrok, díky němuž bych se vyhnula přímo operaci dolních víček?

Na Can Clinic v Praze nabízíme ošetření dolních víček pomocí Plasma Lineru, který řeší tmavé kruhy pod očima, vrásky a povadlou kůži, dále pak je možnost tmavé kruhy pod očima řešit pomocí injekčních výplní kyselinou jantarovou. To, zda jsou tyto zákroky pro Vás vhodné může ale posoudit lékař pouze při osobní konzultaci. Vždy je pro nás prioritní co nejlepší výsledek zákroku a spokojenost klienta.

Rádi Vám poskytneme další informace ohledně tohoto zákroku telefonicky nebo na osobní konzultaci s našimi lékaři. Pro rezervaci termínu nás prosím kontaktujte na našem telefonním čísle nebo vyplňte kontaktní formulář.